بانک توسعه تعاون
2021-04-18 17:15:34
یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷:۱۵ ۳۵۰
طبقه بندی: ستادی
چچ
۲۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی به متقاضیان نهادهای حمایتی پرداخت شده است

۲۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی به متقاضیان نهادهای حمایتی پرداخت شده است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از سهم ۲۰درصدی متقاضیان نهادهای حمایتی در سبد تسهیلات پرداختی این بانک در طرح اشتغال روستایی خبر داد.

حجت‌اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: برنامه‌های این بانک همواره با نگاهی ویژه به متقاضیان نهادهای حمایتی تدوین گردیده است و سهم نهادهای حمایتی در طرح‌های ملی اجرا شده توسط این بانک همواره قابل ملاحظه بوده است.

وی افزود: ایجاد اشتغال و ارتقاء سطح اقتصادی مناطق محروم از مهم‌ترین اهداف و کارکردهای بانکداری توسعه‌ای است و آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌های پرداخت تسهیلات طرح‌های ملی به نحوی تهیه شده تا شرایط مناسبی جهت انجام عملیات اعتباری این بخش‌ها فراهم آید.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: رقم تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال پایدار روستایی در حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال می‌باشد که بیش از ۵۱۰۰ میلیارد ریال سهم متقاضیان نهادهای حمایتی بوده است و این رقم دلالت بر سهم ۲۰ درصدی نهادهای حمایتی در پرداختی‌های طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری دارد.

مهدیان خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون فراتر از رویکرد غالب بانکداری متعارف مبنی بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان دارای بنیه گسترده‌تر مالی عمل کرده است و علیرغم بهره‌مندی کمتر متقاضیان نهادهای حمایتی جهت ارائه مدارک و وثائق مورد نیاز تسهیلات، ترتیبی اتخاذ گردیده است با نهایت مراتب سهل‌گیری و همچنین راهنمایی و ارائه راهکار از سوی همکاران شعب، سهم این عزیزان در سبد تسهیلاتی طرح‌های ملی در سطح مساعدی محقق گردد.

مهدیان به همکاری‌های گسترده میان این بانک و کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان نهادهای مسئول و سیاست‌گزار اقشار حمایتی جامعه یاد نمود و ابراز امیدواری کرد با همکاری بانک و این سازمان‌ها در طرح‌های ملی، نتایج درخور و مناسبی در شاخص‌های اشتغال و تولید فراهم آید.

آدرس کوتاه شده: